Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci WRD ujawnili broń i amunicję

Data publikacji 30.12.2022

Policjanci WRD z Koszalina w trakcie kontroli drogowej mercedesa, którym podróżowali dwaj mężczyźni, ujawnili nielegalną broń i amunicję. Mężczyźni zostali zatrzymani. Funkcjonariusze ustalają do kogo należała zabezpieczona broń i amunicja oraz w jaki sposób osoby te weszły w jej posiadanie.

W nocy 27 grudnia bieżącego roku funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego w Koszalinie patrolujący teren miasta zatrzymali na ulicy Gnieźnieńskiej do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Pojazdem, oprócz 31-letniego kierowcy, podróżował jeszcze 29-latek. Interweniujący policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego, badanie alkotestem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszych czynności ujawnili broń palną typu pistolet maszynowy, tłumik do broni, amunicję oraz kominiarkę. Jak się okazało, żaden z mężczyzn nie posiadał wymaganego pozwolenia na posiadanie broni i amunicji. Ponadto w mercedesie znajdowały się również substancje psychotropowe - amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn a broń, amunicję oraz pozostałe przedmioty zabezpieczyli.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychotropowych. 31-latek usłyszał również zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie 31-latek został tymczasowo aresztowany, a 29-latek objęty został policyjnym dozorem.

Policjanci ustalają do kogo należała zabezpieczona broń i amunicja oraz w jaki sposób osoby te weszły w jej posiadanie. W myśl kodeksu karnego za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony