Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Karpacza wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 03.01.2023

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Karpaczu, wracając do domu po służbie, zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o znieważenie funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Teraz kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Funkcjonariusz z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymał 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o znieważenie funkcjonariuszy.

W niedzielę, 1 stycznia 2023 roku, około godziny 6.15 policjant wracając po nocnej służbie do domu zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Opel Zafira. Kierowca wykonywał niebezpieczne manewry, jechał całą szerokością jezdni, zwalniając i przyspieszając na zmianę. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu. O swoich podejrzeniach funkcjonariusz powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a sam w Podgórzynie na ul. Puławskiego zatrzymał kierującego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile. 30-latek podczas kontroli był agresywny wobec funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu, jak również nie chciał podać swoich danych osobowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd odholowany na parking. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony