Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 04.01.2023

Policjant z komisariatu w Terespolu w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę Nissana. 49-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Styl jego jazdy wzbudził podejrzenia mundurowego, który zatrzymał auto, wzywając na miejsce patrol policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30 w Białej Podlaskiej. Policjant komisariatu w Terespolu, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na jadącego przed nim Nissana. Wykonywane przez kierowcę manewry wskazywały, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Na ulicy Sidorskiej starszy posterunkowy Kamil Bagłaj zatrzymał osobówkę. Gdy tylko podszedł do siedzącego za kółkiem mężczyzny od razu wyczuł od niego woń spożytego alkoholu. Wówczas wezwał na miejsce patrol policji uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce potwierdzili tożsamość „amatora jazdy na podwójnym gazie”. Okazało się, że jest to 49-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony