Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP i SOP – dzielimy się bezcennym darem jakim jest krew

Data publikacji 09.01.2023

W ostatnim czasie krew jest szczególnie potrzebna, dlatego Centralne Biuro Śledcze Policji i Służba Ochrony Państwa organizują cykliczne już zbiórki tego bezcennego daru. W 2022 roku podczas pięciu akcji funkcjonariusze i pracownicy oddali łącznie 70 litrów krwi. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Funkcjonariusze CBŚP i SOP już od kilku lat, cyklicznie organizują zbiórki krwi, na który to bezcenny dar w ostatnim czasie jest szczególnie duże zapotrzebowanie. W trakcie pięciu akcji przeprowadzonych w 2022 roku, aby oddać ten bezcenny dar zgłosiło się 177 osób, a po weryfikacji zakwalifikowano ostatecznie 154 dawców. Dzięki ofiarności tych osób udało się łącznie zebrać 70 litrów krwi.

Nie każdy może oddać krew, więc przypominamy, że dawcą może zostać zdrowa osoba, pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg. Tych obostrzeń jest znacznie więcej, a wszystkie są opisane w ankiecie, którą należy wypełnić tuż przed badaniem lub można się zapoznać z materiałem zatytułowanym „Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi lub jej składników" zamieszczonym na stronie KCIK. Warto też zapoznać się z materiałem pt.: „Jak przygotować się do oddania krwi?”.

W miniony czwartek, po raz pierwszy w tym roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Służby Ochrony Państwa zorganizowali zbiórkę krwi na parkingu przy ul. Podchorążych 38 w Warszawie. Z zachowaniem wszelkich obowiązujących obecnie zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze i pracownicy oddawali ten bezcenny dar.

Wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew bardzo dziękujemy. Zachęcamy także funkcjonariuszy i pracowników do udziału w kolejnych akcjach, które w 2023 roku planowane są w następujących terminach:

  • 9 marca,
  • 11 maja,
  • 13 lipca,
  • 14 września,
  • 15 listopada.
Powrót na górę strony