Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

85 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie

Data publikacji 09.01.2023

W szeregi naszej formacji wstąpiło 85 nowych funkcjonariuszy. Dziś podczas uroczystego ślubowania policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka przekazał nowoprzyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

 

Film Film z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy.

Pobierz plik Film z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy. (format mp4 - rozmiar 15.72 MB)

Deskrypcja filmu z uroczystości ślubowania nowych funkcjonariuszy.

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 85 nowych funkcjonariuszy.  Młodych policjantów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe. W uroczystości udział wziął także Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, który również przekazał nowoprzyjętym policjantom gratulacje i życzenia.

Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie.

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci do służby jeszcze w grudniowym naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 59 mężczyzn i 26 kobiet. Funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Ślubujący policjanci.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Łęcznej, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim,  Świdniku, Włodawie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki.

W 2022 roku w pięciu naborach przyjęliśmy do służby łącznie ponad 270 nowych funkcjonariuszy. W tym roku planujemy kolejne przyjęcia, które odbędą się w sześciu naborach: w lutym, maju, lipcu, sierpniu, październiku i w grudniu.

Młodzi funkcjonariusze ślubują na Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w formacji mundurowej, stojącej na straży bezpieczeństwa Ojczyzny do wstąpienia w szeregi Policji!

Baner przedstawiający funkcjonariuszy z napisem zostań jednym z nas!

Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby w Policji zgłoś się do Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy ul. Narutowicza 73, lub zadzwoń pod numer 47 811-46-55. (przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00)

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości.

komisarz Anna Kamola

Powrót na górę strony