Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące tymczasowego aresztu dla podejrzanego o zabójstwo 

Data publikacji 11.01.2023

Policjanci z Brodnicy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wytypowali podejrzewanego o zabójstwo. Wiele wskazuje na to, że to 31-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna już usłyszał zarzut i decyzją sądu trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. 

W ubiegłą niedzielę (8.01.23) o godzinie 00:30 dyżurny policji w Brodnicy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kopernika leży zakrwawiony mężczyzna. Przybyli na miejsce policjanci, potwierdzili tę informację, a skierowana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała rannego do szpitala, gdzie zmarł.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia, na podstawie zeznań świadków, zabezpieczonych nagrań z monitoringów i własnych ustaleń, w niecałą godzinę zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn (w wieku 46 i 52 lata).  

W toku prowadzonych dalszych czynności na jaw wychodziły nowe okoliczności. Jeszcze tego samego dnia (8.01.23) kryminalni zatrzymali dodatkowo dwóch mieszkańców Brodnicy (31 i 62l.).

Zgromadzony do sprawy policyjny materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zarzutu zabójstwa 31-latkowi. Wczoraj (10.01.23), w sądzie, zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo kodeks karny przewiduję karę 25 lat pozbawienia wolności, ale i dożywocia.

Film brodnica_-_zatrzymany.mp4

Pobierz plik brodnica_-_zatrzymany.mp4 (format mp4 - rozmiar 27.46 MB)

Powrót na górę strony