Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Policjanci nagrodzeni za skuteczność i odwagę

Policjancji, którzy wykazali się odwagą ratując ludzkie życie, lub skutecznością w zatrzymywaniu przestępców zostali nagrodzeni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwika Dorna.

Nagrody przyznane przez ministra otrzymali:

•st.asp. Piotr Laskowski - policjant Sekcji Wywiadowczo - Interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za uratowanie kobiety, która wpadła do Odry. Po przepłynięciu około 25 metrów dotarł do tonącej i odholował ją do brzegu. Następnie akcję ratunkową przejęło pogotowie. Pomocy udzielono również policjantowi, który doznał znacznego wyziębienia organizmu i zachłysnął się wodą podczas nurkowania za tonącą kobietą.

• asp.sztab. Zbigniew Lewandowski, st.post. Paweł Olewicz i asp. Jarosław Białokryty z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich za to, że 29 października w nocy w czasie służby patrolowej, po tym, jak zobaczyli ogień wydobywający się z mieszkania na parterze budynku, nie czekając na straż pożarną, natychmiast weszli przez okno do płonącego mieszkania. Tam znaleźli dwóch śpiących mężczyzn, wyprowadzili ich z pomieszczenia i dzięki temu uratowali im życie.

•dwóch policjantów służby patrolowej, którzy w 2005 roku zatrzymali najwięcej sprawców przestępstw na gorącym uczynku: sierż.sztab. Rafał Kozdrowski - policjant ogniwa potrolowo - interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie - zatrzymał 86 sprawców, st.sierż. Artur Książek - policjant ogniwa patrolowo - interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie - zatrzymał 77 sprawców.


Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn, Podsekretarz Stanu w MSWiA Władysław Stasiak oraz Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski uczestniczyli w odprawie służbowej kierownictwa jednostek policji województwa dolnośląskiego. Po konferencji prasowej spotkali się z policjantami służby patrolowej (około 60 funkcjonariuszy ze wszystkich jednostek policji na Dolnym Śląsku) w ramach "Forum Dyskusyjnego Policjantów Służby Patrolowej". Było to VIII forum; raz w miesiącu spotyka się z nimi Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Andrzej Matejuk.

Powrót na górę strony