Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z kędzierzyńskiej drogówki

Data publikacji 13.01.2023

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki spotkali się z miłym gestem. Po tym, jak mundurowi wykonali czynności na miejscu kolizji i pomogli kobiecie, która była uczestnikiem zdarzenia, do KPP w Kędzierzynie-Koźlu wpłynął list pochwalny z podziękowaniami napisany przez mężczyznę, który przyglądał się działaniom funkcjonariuszy.

Kędzierzyńscy policjanci z ruchu drogowego każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. Nigdy nie są obojętni na problemy i zagrożenia, a bezpieczeństwo w ruchu drogowym to dla nich priorytet.

Dwa dni temu patrol ruchu drogowego został wezwany na miejsce kolizji. Na ul. 24 kwietnia w Koźlu autobus zderzył się z osobowym hyundaiem. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali niezbędne czynności. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, kierująca osobówką nie mogła kontynuować dalszej jazdy, dlatego policjanci pomogli przepchnąć auto w bezpieczne miejsce, nie utrudniające ruchu.

Działaniom funkcjonariuszy przyglądał się jeden z mieszkańców miasta. Pan Mieczysław będąc pod wrażeniem profesjonalizmu, sprawności działania oraz kultury osobistej i empatii, jaką wykazali się policjanci, skierował do Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Huberta Adamka list pochwalny, w którym nadmienił, że dzięki postawie mł. asp. Dominika Boreckiego i sierż. Sebastiana Rotera jego postrzeganie pracy stróżów prawa całkowicie się zmieniło.

Chociaż obsługa zdarzeń i niesienie pomocy to codzienność w służbie policjantów ruchu drogowego, funkcjonariusze byli pozytywnie zaskoczeni gestem mężczyzny. Takie podziękowania są dla nich bardzo miłe i pokazują, że nawet najprostsza pomoc może być zauważona i doceniona.

(KWP w Opolu / sc)

Powrót na górę strony