Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem

Data publikacji 16.01.2023

W miniony weekend w parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem odbyły się po raz dwunasty obchody Światowego Dnia Śniegu – World Snow Day. Jest to niezwykły dzień, podczas którego całe rodziny mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, zabawach na śniegu oraz odwiedzać stoiska edukacyjno-informacyjne. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zabawy na śniegu, ale również szeroko pojętą edukację w tym zakresie.

Podobnie jak w latach poprzednich, podczas obchodów World Snow Day 2023 obecna była Policja. Funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w trakcie Światowego Dnia Śniegu wspólnie edukowali dzieci i dorosłych na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w warunkach zimowych, informowali jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego oraz promowali ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W ramach policyjnego stoiska profilaktycznego odwiedzający mogli poznać zasady bezpiecznego zachowania nie tylko na stoku, ale również na śniegu i lodzie oraz konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku. Organizowane były także różne konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację PZU, w tym m.in. odblaski, lampki led, worki, bidony, gry edukacyjne, a także kaski narciarskie.

Policjanci zachęcali również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym, polegającym na zilustrowaniu dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w nim jest nadesłanie do dnia 3 marca 2023 r. pracy konkursowej. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Obchodom Światowego Dnia Śniegu 2023 towarzyszyło dużo emocji i sportowa rywalizacja, a dobre humory dopisywały przez całe wydarzenie pozostawiając uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wyrażamy nadzieję, że zdobyta podczas imprezy wiedza zostanie wykorzystana przez miłośników białego szaleństwa do bezpiecznego korzystania z uroków zimy, w tym szusowania po stokach narciarskich.

(Biuro Prewencji KGP)

  • Policjanci i uczestnicy imprezy w namiocie profilaktycznym
  • Policjanci pozują do zdjęcia z maskotkami Zakopanego
  • Gadżety profilaktyczne
  • Policjanci z dziećmi na scenie
  • Uczestnicy obchodów Światowego Dnia Śniegu
  • Namioty profilaktyczne i uczestnicy Światowego Dnia Śniegu
  • Policjanci w namiocie profilaktycznym rozmawiają z dziećmi
  • Policjanci na scenie prowadzący zajęcia dla dzieci
  • zdjecie organizatorów i partnerów przedsiewzięcia
Powrót na górę strony