Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latek odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą. Ukradł 7 puszek WOŚP

Data publikacji 16.01.2023

Chełmscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyzna skradł łącznie 7 puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stojących przy sklepowych kasach w Chełmie. Swoje zachowanie tłumaczył finansowymi problemami. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doszło do nich na terenie kilku sklepów w Chełmie. Z relacji zgłaszających wynikało, że puszki na datki znajdowały się w pobliżu sklepowych kas.

Skierowani do tej sprawy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali w miniony piątek sprawcę tych kradzieży. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Białopole. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna skradł 7 puszek, w których znajdowały się już pieniądze. Swoje zachowanie tłumaczył problemami finansowymi.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty kradzieży zuchwałej. Prokurator zdecydował też, że 30-latek pozostanie pod policyjnym dozorem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony