Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla. Sprawca kradzieży i paser w rękach policjantów

Data publikacji 16.01.2023

Jeleniogórscy kryminalni w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz pasera. W pomieszczeniach gospodarczych, w których demontowane były pojazdy, policjanci zabezpieczyli samochód marki Audi A6 oraz części pochodzące z Audi S5. Auta te zostały skradzione na terenie Niemiec. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 400 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 53-letni mężczyzna podejrzany o kradzieże pojazdów został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o kradzieże z włamaniem oraz 36-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego w pomieszczeniach gospodarczych, w których demontowane były pojazdy, zabezpieczyli samochód marki Audi A6 skradziony wcześniej w Niemczech w nocy z 11 na 12 stycznia 2023 roku oraz karoserię i części z samochodu marki Audi S5, również skradzionego w Niemczech w połowie grudnia ubiegłego roku. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 400 tysięcy złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt do kradzieży pojazdów o wartości ponad 40 tysięcy złotych.

W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jak się okazało zajmował się rozbieraniem pojazdów na części, a w trakcie dalszych czynności zatrzymali 53-letniego mieszkańca Legnicy, który okazał się sprawcą kradzieży przedmiotowych pojazdów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Teraz 53-letniemu mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Jeleniogórski sąd na wniosek śledczych wobec mieszkańca Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony