Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc autobusem miejskim policjant poza godzinami służby rozpoznał i doprowadził do zatrzymania poszukiwanej

Data publikacji 18.01.2023

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą w czasie wolnym od służby zauważył w autobusie miejskim kobietę poszukiwaną przez organy ścigania. Natychmiast poprosił o wsparcie, a sam prowadził obserwację. Po kilku minutach doprowadził do zatrzymania 26-latki.

Zwykłe czynności dnia codziennego mogą zamienić się dla policjanta w sytuację, w której będzie musiał podjąć czynności służbowe. Szczeciński funkcjonariusz, służący na co dzień w wydziale kryminalnym Komisariatu Szczecin-Nad Odrą, jechał autobusem komunikacji miejskiej. W pewnym momencie zauważył i rozpoznał 26-letnią kobietę. Mieszkanka Szczecina ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości i była poszukiwana na podstawie wydanych  przez sąd dwóch  nakazów doprowadzenia i zarządzenia  o ustalenie miejsca pobytu.

Policjant, mając świadomość, że kobieta może wysiąść z autobusu i oddalić się poprosił o pomoc funkcjonariuszy będących w służbie. Mundurowy wysiadł z pojazdu razem z kobietą cały czas ją obserwując.

Po kilku minutach 26-latka została zatrzymana przy wparciu funkcjonariusza z Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą

Kobieta została przetransportowana do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, których się dopuściła.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony