Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca kradzieży pojazdu zatrzymany

Data publikacji 19.01.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Do zdarzenia doszło w Szklarskiej Porębie pod koniec ubiegłego roku. Mężczyzna ukradł samochód o wartości blisko 80 tysięcy złotych. 42-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, podejrzanego o kradzież pojazdu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 17 grudnia ubiegłego roku, z parkingu jednego z pensjonatów w Szklarskiej Porębie, ukradł pojazd marki BMW. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 80 tysięcy złotych.

Właściciel, gdy zorientował się, że auto zniknęło, powiadomił o tym Policję. Mundurowi na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o tę kradzież. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego pojazdu.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem, a prokurator z Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony