Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez siedleckich funkcjonariuszy

Data publikacji 19.01.2023

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z lokali w Siedlcach zabezpieczyli 7 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Siedleccy policjanci w wyniku wczorajszych działań wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali wytypowany lokal, w którym ujawnili 7 automatów służących  do organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz ponad 10 tys. zł w gotówce. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi prawie 100 tys. zł.

To kolejne automaty zatrzymane przez siedleckich policjantów. W ostatnim kwartale 2022 r. zabezpieczonych zostało 12 sztuk, a łączna wartość zabezpieczonego mienia wraz z pieniędzmi ujawnionymi w trakcie realizacji wyniosła ponad 160 tys. zł.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony