Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Dzień Babci i Dziadka życzymy seniorom - bądźcie bezpieczni na drodze!

Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 stycznia i 22 stycznia) to dobry moment, aby oprócz życzeń i prezentów, poświęcić seniorom czas aby przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

logo ruchu drogowego

Babcie i dziadkowie często ucząc najmłodszych zasad bezpieczeństwa, przekazują im cenne wskazówki i porady. Przypominają wnukom, że zawsze należy przechodzić na zielonym świetle i rozejrzeć się przed wejściem na jezdnię. Niestety zdarza się, że seniorzy niekiedy zapominają o swoim własnym bezpieczeństwie.

Drodzy wnuczkowie, pamiętajcie! Jednym z najlepszych prezentów, jakie możecie dać ukochanym babciom i dziadkom jest poświęcony im czas i wspólne rozmowy także na temat bezpieczeństwa.

grafika  z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka

W okresie zimowym rośnie liczba potrąceń pieszych, w tym seniorów. Warto zwrócić uwagę swoim babciom i dziadkom na sprawy związane z widocznością, śliską nawierzchnią, dłuższą drogą hamowania i zatrzymania pojazdu. Dobrym prezentem dla seniora będą też elementy odblaskowe.

Seniorzy! Dbajcie o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego abyście jak najdłużej byli zdrowi i sprawni.

BRD KGP

Powrót na górę strony