Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał na służbę. Pomógł kobietom poszkodowanym w zdarzeniu

Data publikacji 20.01.2023

Młodszy aspirat Bartosz Wiatrowski udowodnił, że hasło „Pomagamy i chronimy” funkcjonuje również poza godzinami pracy. Jadąc na służbę, zauważył leżącego na dachu forda. Bez chwili namysłu podbiegł do pojazdu, w którym były dwie kobiety. Wezwał służby na miejsce, a w międzyczasie pomógł kobietom wydostać się na zewnątrz.

Na co dzień mł. asp. Bartosz Wiatrowski jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W poniedziałek, 16 stycznia 2023 roku jadąc na służbę, natychmiast zatrzymał swoje auto, kiedy zobaczył przewróconego na dach osobowego forda. Na drodze panowały trudne warunki i było bardzo ślisko. Bez chwili namysłu podbiegł do auta i pomógł kierującej autem i pasażerce wydostać się na zewnątrz. Wezwał służby ratunkowe na miejsce.

Ze względu na niską temperaturę policjant umożliwił poszkodowanym kobietom ogrzać się w swoim aucie do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Jak się okazało, na szczęście kobiety nie odniosły obrażeń w tym zdarzeniu, całe i zdrowe wróciły do domu.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony