Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członek zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany dzięki działaniom Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i europejskiej sieci współpracy policyjnej- ENFAST

Data publikacji 24.01.2023

Policja hiszpańska (Comisaría General de Policía Judicial) poinformowała polski Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP o tym, że poszukiwany Lioma A. lat 49 może przebywać na terytorium RP. Ww. podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością samochodową na terenie różnych państw UE. Lioma A. zaczął ukrywać się przed organami ścigania i dlatego hiszpański wymiar sprawiedliwości wydał wobec niego Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci Wydziału Poszukiwań w Komendzie Głównej Policji rozpoczęli natychmiastowe działania poszukiwawcze. Po wykonaniu szeregu sprawdzeń, w trybie niecierpiącym zwłoki, ustalili, że poszukiwany mężczyzna prawdopodobnie przebywa w Warszawie. Dalsze czynności doprowadziły do zawężenia rejonu możliwego miejsca pobytu Liomy A. Zatrzymania poszukiwanego dokonano w jednym z bloków na warszawskiej Woli. W realizacji udział wzięli policjanci Biura Kryminalnego KGP przy wsparciu Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA.

Wspólne działania operacyjne KGP oraz Policji hiszpańskiej, w tym sprawna wymiana informacji, odpowiednia koordynacja działań przez ENFAST KGP, pozwoliły na ustalenie dokładnego miejsca przebywania poszukiwanego i jego zatrzymania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła skutecznie ukryć się przed hiszpańskimi organami ścigania na drugim końcu Europy. Po zatrzymaniu poszukiwany został osadzony w warszawskim areszcie, gdzie oczekuje na ekstradycję do Hiszpanii.

KGP/mk

Powrót na górę strony