Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pobiegł dla Piotrusia

Data publikacji 24.01.2023

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie mł. asp. Paweł Molenda pobiegł w Ultramaratonie Górskim „Zimowy Janosik” na dystansie 51 km. To kolejny maraton, który połączył biegową pasję funkcjonariusza z chęcią pomagania.

Strzyżowski policjant - mł. asp. Paweł Molenda, biegi trenuje od 10 lat. Lubi łączyć biegową pasję z pomaganiem i chętnie uczestniczy w imprezach sportowych o charakterze charytatywnym. W sobotę pobiegł w Ultramaratonie Górskim „Zimowy Janosik” na dystansie 51 km. Podczas tego biegu zbierano środki na zakup gorsetu korekcyjnego dla Piotrusia Kromki.

Paweł stara się rozwijać w biegach na długich dystansach, znajdując czas na wyczerpujące treningi. W poprzednich latach uczestniczył w kilku ogólnopolskich maratonach i półmaratonach m.in. w Crakovia Maraton na dystansie 42 km 195 m, czy  w Pogórze Ultra Trial na dystansie 60 km.

Obecnie przygotowuje się do udziału w Cracovia Maraton, UltraMaraton Roztocze – 50 km, PUT Pogórze Ultra Trial – 70 km oraz Orlen Warsaw Maraton.

Zgodnie z zapowiedziami funkcjonariusz wciąż podnosi sobie poprzeczkę i realizuje sportowe przedsięwzięcia.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • mł.asp. Paweł Molenda na podium
  • mł.asp. Paweł Molenda podczas biegu na drodze zasypanej śniegiem, wokół widać oprószone śniegiem drzewa
  • mł.asp. Paweł Molenda podczas biegu na platformie zasypanej śniegiem
Powrót na górę strony