Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Chciałbym zostać policjantem, ponieważ…”

Data publikacji 24.01.2023

Ponad cztery lata temu na łamach numeru czerwcowego miesięcznika wówczas jeszcze pod szyldem „Policja 997”, opublikowany został esej, którego autor zwyciężył w konkursie zorganizowanym pod hasłem „Chciałbym zostać policjantem, ponieważ…”. Jego organizatorem była Ewa Niemotko z Wydziału Prewencji monieckiej komendy. Zostały wówczas nagrodzone trzy osoby. Dzisiaj dwóch laureatów pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach.

Zorganizowany przez Ewę Niemotko z Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Mońkach konkurs skierowany był do mieszkańców powiatu monieckiego w wieku 16–19 lat. Uczestnicy mieli napisać eseje, w których zawarli swoje marzenia i spostrzeżenia dotyczące wyboru zawodu policjanta jako ścieżki zawodowej. Był to świetny pomysł, aby dowiedzieć się, jak młodzi ludzie postrzegają zawód policjanta. Nagrodzono wówczas prace Konrada Marcina Karwackiego, Pawła Wysockiego i Izabeli Brakonieckiej. Zwycięzcy w formie nagrody uczestniczyli w kwietniu 2018 roku w wyjeździe studyjnym do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a na łamach czerwcowego numeru miesięcznika jeszcze wtedy pod szyldem „Policja 997”, opublikowany został esej, który zwyciężył.

Cztery lata później organizatorka konkursu i dwóch laureatów pracują w tym samym miejscu — w Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach i ponownie pisze o nich Gazeta Policyjna w artykule „Chciałbym zostać policjantem”. Zwycięzca 1. miejsca założył mundur w 2019 roku. Obecnie jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego WP KPP w Mońkach. Z kolei laureatka 3 miejsca od 2021 roku jest pracownikiem cywilnym w monieckiej komendzie i zajmuje się głównie gromadzeniem danych statystycznych.

Cieszymy się, że nasi laureaci odnaleźli swoją drogę zawodową w policyjnych szeregach.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • kobieta i policjant
  • dwie kobiety i policjant stoją przy banerze promocyjnym Komendy powiatowej Policji w Mońkach
  • laureaci konkursu „Chciałbym zostać policjantem, ponieważ…” w 2018 roku wraz z ówczesnym Komendantem KPP w Mońkach
Powrót na górę strony