Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrołęcki policjant, będąc na wolnym zatrzymał sprawcę rozboju

Data publikacji 25.01.2023

Bycie policjantem to coś więcej niż praca w ustalonych godzinach. To służba, którą pełni się cały czas. Przykładem tego jest policjant z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę rozboju. Wobec agresora został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Nie uniknie odpowiedzialności karnej również jego partnerka, która wstawiła zdobyty w wyniku przestępstwa telefon do lombardu. Para usłyszała już zarzuty w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pod jednym z bloków na terenie Ostrołęki doszło do rozboju. Do mieszkańca naszego miasta podszedł mężczyzna w wieku około 30-lat i zażądał od niego pieniędzy. Kiedy usłyszał odmowę, zaczął uderzać pokrzywdzonego w głowę, po czym z kieszeni kurtki zabrał mu telefon.

Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po zebraniu rysopisu natychmiast rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy tego przestępstwa.

Policyjny komunikat w tej sprawie trafił do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki. Dzięki bardzo dobremu przepływowi informacji w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce informacja o zdarzeniu została przekazana policjantom, będącym na wolnym.

Niespełna trzy godzin później, funkcjonariusz z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Policjant będący wtedy po służbie postanowił natychmiast zareagować, by zatrzymać sprawcę rozboju. O sytuacji został powiadomiony także oficer dyżurny ostrołęckiej komendy, który wysłał na miejsce policyjne patrole.

Podejrzewany o rozbój mężczyzna został szybko zatrzymany, a w toku prowadzonego postępowania usłyszał zarzut rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat więzienia. Został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Nie uniknie odpowiedzialności również jego partnerka, która wstawiła zdobyty w wyniku rozboju telefon do jednego z ostrołęckich lombardów, usłyszała już zarzut dotyczący paserstwa.

To kolejna akcja tego funkcjonariusza, dzięki której sprawcy przestępstw nie unikną odpowiedzialności, a mieszkańcy odzyskują swoje mienie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony