Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kokaina, mefedron i przemyt wewnątrzwspólnotowy. Kolejne uderzenie w gang narkotykowy

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz Zarządu Krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji , wykonując czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, zatrzymali 3 mężczyzn, zaangażowanych na szeroką skalę biznes narkotykowy. Śledczy zabezpieczyli ponad pół kilograma kokainy oraz dwa i pół kilo mefedronu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. To kolejne uderzenie w mefedronową szajkę i sukces policjantów z Brzeska i z komendy wojewódzkiej.

O  wcześniejszej realizacji w tej sprawie pisaliśmy 18 stycznia 2023 roku w komunikacie Mefedronowa szajka w areszcie.

W czasie jego publikacji małopolscy i brzescy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu Krakowskiego CBŚP przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w grupę wprowadzającą na czarny rynek hurtowe ilości środków odurzających. W środę, 18 stycznia 2023 roku tuż przed południem, w rezultacie intensywnej pracy operacyjnej,  kryminalni zatrzymali na krakowskim odcinku autostrady sportowe audi, którym poruszało się dwóch krakowian: 27-latek i jego 39-letni kolega. W pojeździe policjanci znaleźli ponad pół kilograma kokainy o czarnorynkowej wartości 200 tys. zł, którą mężczyźni przemycili z Holandii. Dodatkowo młodszy z nich był podejrzany o udział w obrocie  mefedronu.  W miejscu zamieszkania 39-latka policjanci znaleźli i zarekwirowali 2,5 kg tego narkotyku (jego czarnorynkowa wartość sięga 100 tys. zł) oraz  zatrzymali trzeciego mężczyznę – 27-latka, który  w popłochu usiłował uciec przez okno, ale policjanci mu to uniemożliwili.

Wszyscy zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Dwóch zatrzymanych na autostradzie  odpowie za przemyt wewnątrzwspólnotowy 0,5 kg kokainy a młodszy z nich także za wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych w postaci mefedronu (w ilości nie mniejszej niż 25 kg).  Natomiast 27-latek zatrzymany w mieszkaniu odpowie za udział w obrocie  znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci mefedronu. 

Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wenątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi od 3 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony