Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Festyn „Bezpieczne ferie” z udziałem dolnośląskich policjantów u stóp Czarnej Góry

Data publikacji 25.01.2023

Doświadczenie mundurowych pokazuje, że edukacja najmłodszych przez zabawę przynosi doskonałe efekty, dlatego tym razem dolnośląscy policjanci spotkali się z dziećmi na festynie. Masa atrakcji z Komisarzem Lwem na czele czekała na tych, którzy przybyli wczoraj na stok u podnóża Czarnej Góry. Funkcjonariusze pokazali najciekawszy sprzęt używany na co dzień w warunkach zimowych, ale przede wszystkim uczyli i utrwalali najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku.

Wczoraj na stoku Czarnej Góry można było zauważyć dużo więcej funkcjonariuszy niż zwykle, a to za sprawą organizowanego w tym miejscu festynu profilaktycznego. Policjanci z kilku jednostek terenowych spotkali się, aby wspólnie promować bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Jeśli mowa o górskim bezpieczeństwie to nie mogło zabraknąć ratowników Sudeckiej Grupy GOPR, którzy zaprezentowali podczas pokazu jak wygląda ich praca. Byli również pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Imprezę zorganizowano w związku z trwającymi już w Polsce, a zaczynającymi się niebawem na terenie województwa dolnośląskiego feriami, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo osób przebywających w górach i korzystających z terenów narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, a także poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach. Przy tej okazji policjanci upowszechniali Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Organizowane podczas spotkania konkursy motywowały młodzież do kreatywnego myślenia na temat bezpieczeństwa, aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie i otrzymać kask ochronny narciarski albo inne gadżety przydatne zimą.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone zostały dzieci, te duże i te małe, z sąsiednich placówek oświatowych i uczestnicy koloni. Ci, którzy pojawili się na miejscu, na pewno nie żałowali.

Niewątpliwą atrakcją tego spotkania był Komisarz Lew jeżdżący na nartach. Swoją postawą promował właściwe korzystanie ze stoków. Byli również funkcjonariusze Komisariatu Wodnego KWP we Wrocławiu i opowiadali jak zachować się, kiedy pod kimś załamie się lód, a także wielu profilaktyków: z Kłodzka, Ząbkowic Śląskich, Strzelina, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Lwówka Śląskiego i Lubania.

Poza osobowymi radiowozami, mniejszymi i większymi, można było tam zobaczyć również quady i specjalistyczny sprzęt Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Stoisko z kaskami, kamizelkami przeciwuderzeniowymi, tarczami i pałkami bojowymi było oblegane głównie przez małych chłopców.

Poprzez zabawę można nauczyć się wiele, dlatego na jednym z proponowanych dzieciom punktów, każdy uczestnik imprezy mógł sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia. Na fantomie, pod okiem policyjnego ratownika, nawet najmłodsi, mogli nauczyć się wykonywać RKO.

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

  • Dzieci i policjanci na festynie pn. "Bezpieczne Ferie"
  • Dzieci i policjanci na festynie pn. "Bezpieczne Ferie"
  • Maskotka komisarz lew na nartach na stoku
  • Dzieci i policjanci na festynie pn. "Bezpieczne Ferie"
  • Dzieci i policjanci na festynie pn. "Bezpieczne Ferie"
  • Dzieci i policjanci na festynie pn. "Bezpieczne Ferie"
  • Kamizelka odblaskowa z napisem "kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
  • Policjanci i dzieci podczas festynu
Powrót na górę strony