Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 26.01.2023

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w Chorzowie 48-letniego mieszkańca Katowic. W kierowanym przez siebie samochodzie mężczyzna przewoził papierosy, które nie miały banderol, świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Podczas przeszukań śledczy znaleźli blisko 1300 butelek alkoholu i prawie 83 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podejrzewali, że 48-latek swoim samochodzie może przewozić nielegalne towary. Kiedy skontrolowali jego auto na jednej z ulic Chorzowa okazało się, że w przestrzeni bagażowej furgonu jest ponad 7000 paczek papierosów, na których nie było banderol świadczących o ich legalnym pochodzeniu.

Mężczyzna został zatrzymany. Po zatrzymaniu policjanci przeszukali szereg pomieszczeń użytkowanych przez katowiczanina. Śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 1300 butelek alkoholu i prawie 83 000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci znaleźli też należące do podejrzanego pieniądze w gotówce, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Mężczyzna może trafić teraz do więzienia nawet na 5 lat. Może mu grozić również wysoka grzywna. O jego losie zdecyduje sąd. Prokurator zastosował wobec 48-latka policyjny dozór.

(KWP w Katowicach / sc)

  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczone worki z tytoniem
  • zabezpieczone pieniądze w gotówce
  • magazyn z zabezpieczonym nielegalnym towarem
  • zabezpieczone kartony z nielegalnym towarem
  • wnętrze furgonu, na środku kartony z nielegalnymi papierosami i alkoholem
Powrót na górę strony