Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla stalkera

Data publikacji 26.01.2023

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzany o nękanie i kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Zatrzymany na stałe mieszka poza granicami kraju, jednak krótka wizyta w Polsce skończyła się dla niego zatrzymaniem przez policjantów. Za popełnione czyny może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze bolesławieckiej komendy, na polecenie prokuratora, zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o uporczywe nękanie kobiety i kierowanie wobec niej gróźb oraz gróźb pozbawienia życia i uszkodzenia ciała wobec innych osób. Dodatkowo mężczyzna wysyłał szereg pism do Prokuratury oraz Policji, w treści których zawiadamiał o przestępstwach, doskonale wiedząc, że ich nie popełniono.

28-latek zamieszkujący na stałe w Niemczech, tylko okazjonalnie przyjeżdżał na teren powiatu bolesławieckiego. Wykorzystując różne komunikatory, uporczywie nękał i groził pokrzywdzonej, która jest dla niego obcą osobą. Ponadto podejrzany kierował również groźby pozbawienia życia i uszkodzenia ciała pod adresem innych osób oraz naruszył nietykalność jednej z nich. Pokrzywdzeni to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego.

Na podstawie zebranego przez Policję i Prokuraturę materiału dowodowego, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione czyny może grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony