Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał 17-latka z narkotykami

Data publikacji 26.01.2023

Policjantem jest się 24 godziny na dobę – tak jak funkcjonariusz ze Starogardu Gdańskiego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał 17-latka z narkotykami. Policjant zauważył mężczyznę w galerii, gdy ten wyciągną z kieszeni woreczek z suszem roślinnym. Jak się okazało, była to marihuana.

W środę, 25 stycznia br., funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki.

Policjant zainterweniował w galerii handlowej, gdy zauważył mężczyznę, który wyciągnął z kieszeni woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Sierżant Rafał Kosieniak przedstawił się i okazał legitymację służbową. Po zatrzymaniu 17-latka udał się z nim do pomieszczenia ochrony, skąd poinformował dyżurnego komendy o interwencji podjętej w czasie wolnym od służby. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policyjny, któremu funkcjonariusz przekazał mężczyznę. Badanie testerem wykazało, że w woreczku znajdowała się marihuana. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet 3 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony