Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli ponad 22 kg narkotyków

Data publikacji 27.01.2023

Łódzcy policjanci specjalizujący się w walce z przestępczością narkotykową z komend miejskiej i wojewódzkiej Policji w Łodzi pozyskali informację na temat miejsca nielegalnej uprawy roślin konopi. Efektem ich działań było zabezpieczenie ponad 22 kilogramów narkotyków i zatrzymanie dwóch osób podejrzewanych o udział w nielegalnym procederze.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi weszli w posiadanie informacji na temat nielegalnej uprawy roślin konopi innych niż włókniste. Stróże prawa postanowili zweryfikować tę wiadomość.

10 stycznia 2023 roku, po dotarciu na teren posesji w dzielnicy Górna,  w jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego, policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy: lamp z odbłyśnikami i żarówkami, wentylatorów, stacji pogodowych, filtrów węglowych transformatorów i układów sterujących. a także około 127 sztuk sadzonek roślin, z których można by było uzyskać około 2540 gramów marihuany. Ponadto, przeszukanie pomieszczeń znajdujących się w budynku pozwoliło na zabezpieczenie około 205 gramów wytworzonej marihuany, około 17 gramów mefedronu oraz blisko 5 gramów substancji psychotropowej w postaci MDMA.

Po odnalezieniu narkotyków zatrzymane zostały dwie osoby podejrzane o udział w nielegalnym procederze: 33-letnia kobieta i jej 34-letni znajomy. Czynności przeprowadzone w sprawie pozwoliły policjantom na dotarcie do miejsca ukrycia większej ilości nielegalnych używek i zabezpieczenie 22 kilogramów i 700 gramów wytworzonej marihuany, która przechowywana była na terenie prywatnej posesji w województwie świętokrzyskim.

Podejrzanym przedstawione zostały zarzuty dotyczące m.in. uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest w polskim prawie karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego Łódź - Górna zostali oni aresztowania na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą śledczy z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

(KWP w Łodzi / mw)

  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
  • plantacja konopi
Powrót na górę strony