Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA za zabójstwo dziennikarza w rękach Policji

Data publikacji 31.01.2023

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 35-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania za udział w zabójstwie dziennikarza, do którego doszło w Amsterdamie latem 2021 roku. Mężczyzna wpadł podczas akcji wymierzonej przeciwko grupie osób wytwarzających narkotyki.

W weekend kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzili działania wobec osób produkujących narkotyki. Do realizacji doszło w województwie lubuskim. Policjanci weszli do jednego z domów, w którym produkowany miał być mefedron i jego pochodne. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli narkotyki.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania obu zatrzymanych mężczyzn, w jednym z nich zastali nieznanego mężczyznę. Po ustaleniu jego danych personalnych okazało się, że jest nim 35-letni Konrad G. poszukiwany o współudział w zabójstwie dziennikarza z Holandii. Do zbrodni doszło 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie. Od lipca 2022 roku mężczyzna poszukiwany był europejskim nakazem aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji. 35-latek pochodzi z powiatu hrubieszowskiego, wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe oraz włamania.

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany za zabójstwo

Informacja na temat sprawy narkotykowej: Kolejne uderzenie w narkobiznes

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony