Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grając w piłkę zbierali pieniądze na leczenie dziecka

Data publikacji 01.02.2023

Reprezentacja ropczyckich funkcjonariuszy wzięła udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej. Podczas rozgrywek przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Jasia, małego mieszkańca Gnojnicy.

Pomaganie jest wpisane w zawód policjanta. Funkcjonariusze robią to na różne sposoby, w czasie służby jak również poza nią. W minioną sobotę, 28.01.2023 roku, ropczyccy i sędziszowscy policjanci zamiast mundurów założyli sportowe stroje i wzięli udział w turnieju piłki nożnej, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie chorego, niespełna 3-letniego Jasia. Serce chłopca wymaga specjalistycznego i kosztownego leczenia.

Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali także strażacy. W turnieju uczestniczyli również samorządowcy z Sędziszowa Małopolskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Ropczycach. Wszystkie mecze, które zostały rozegrane podczas turnieju, przysporzyły wielu pozytywnych emocji i co szczególnie ważne, rywalizacja odbyła się w duchu „fair play”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie chłopca.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli reprezentacjom okolicznościowe puchary.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony