Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki dzielnicowemu udało się uratować mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 02.02.2023

Dzięki dzielnicowemu z posterunku w Niebylcu udało się uratować przed wychłodzeniem 49-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Mężczyzna, wracając od znajomego, zgubił się, a na zewnątrz panowała niska temperatura. Policjant odnalazł 49-latka leżącego w śniegu.

W poniedziałek po godzinie 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, a sposób, w jaki mówił, mógł świadczyć, że znajdował się pod działaniem alkoholu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Sytuacja była poważna ze względu na panujące warunki atmosferyczne i niską temperaturę. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna może znajdować się w miejscowości Wyżne. W związku z tym udał się tam także dzielnicowy z Posterunku Policji w Niebylcu aspirant sztabowy Paweł Kocząb, który znał dobrze ten teren. Podczas sprawdzenia jednej z dróg gminnych w tej miejscowości, w rejonie lasu, na polach, funkcjonariusz zauważył leżącą w śniegu osobę. Natychmiast udzielił pomocy mężczyźnie. W trakcie czynności okazało się, że to 49-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, którego szukali policjanci.

Mężczyzna twierdził, że pił wcześniej alkohol u znajomego, po czym postanowił wrócić do domu, jednak w związku z zapadającym zmrokiem oraz silnymi opadami śniegu, stracił orientację w terenie i się zgubił. Dodał, że w obawie o swoje życie i zdrowie, zadzwonił na numer alarmowy.

Dzięki szybkiemu działaniu dzielnicowego udało się uratować 49-letniego mężczyznę.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które zwłaszcza w nocy przebywają na otwartym powietrzu. Już kilka godzin spędzone w takich warunkach, może mieć tragiczne skutki dla ludzkiego organizmu. Jeśli widzimy osoby, które znajdują się w okolicznościach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, a ich zachowanie wzbudzi nasz niepokój, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Reagujmy i szukajmy pomocy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony