Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże samochodów

Data publikacji 02.02.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego razem z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu od kilku miesięcy rozpracowywali grupę, która zajmowała się kradzieżami samochodów na terenie Niemiec. Policjantom udało się zebrać wystarczającą ilość informacji do postawienia zarzutów. 18 stycznia br. razem z policjantami WDŚ KWP w Poznaniu przy wsparciu Grupy Realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymano 3 osoby.

Pierwsza to 27-latek, który jechał skradzioną toyotą na terenie Niemiec. Mężczyzna na widok interweniujących policjantów gwałtownie przyspieszył, potrącając 2 z funkcjonariuszy. Policjanci oddali strzały w kierunku samochodu, aby go unieruchomić. Przestrzelili 2 opony. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali 2 kolejnych mężczyzn, którzy jechali drugim samochodem, pilotując skradzioną toyotę. To 42 i 50-latek, mieszkańcy Poznania. W przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa narkotykowe. Policjanci ustalili, że są oni powiązani z bojówką pseudokibiców drużyny piłkarskiej.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty służące do kradzieży samochodów oraz urządzenia służące do wykrywania i zagłuszania sygnałów gps. Dodatkowo u zatrzymanego 27-latka policjanci zabezpieczyli broń gazową.

Następnego dnia zostały zatrzymane kolejne 2 osoby w ich miejscach zamieszkania, związane z kradzieżami pojazdów. Pierwsza z nich to 30-latek, mieszkaniec Poznania, drugi to 36-latek z pow. gnieźnieńskiego.

Mężczyzna, który uciekał przed policjantami usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania broni bez zezwolenia, niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę oraz zarzut czynnej napaści. Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszało również dwóch mężczyzn zatrzymanych 18 stycznia. Wobec całej trójki sąd na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zastosował 3-miesieczny tymczasowy areszt. Dwie pozostałe osoby również usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci ustalili, że poza udziałem w kradzieży toyoty, zatrzymani mają związek z kradzieżami 3 innych samochodów na terenie Niemiec.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony