Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł pieniądze i kartę bankomatową…zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 07.02.2023

42 -letni mieszkaniec Gminy Nowogard ukradł z pieniądze i kartę bankomatową należącą do ekspedientki jednego ze sklepów w Gryficach. Zatrzymał go Policjant Ruchu Drogowego z Gryfic w czasie wolnym od służby. Pieniądze i Karta bankomatowa zostały odzyskane i trafiły do pokrzywdzonej.

Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegłą środę tj. 1 lutego br. Po zakończonej służbie funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego z Gryfic starszy aspirant Andrzej Smal udał się na zakupy do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta.

Będąc w sklepie Policjant usłyszał jak ekspedientka rozmawia ze swoją koleżanką informując ją o tym, iż przed chwilą została okradziona z pieniędzy i karty bankomatowej.

Słysząc słowa poszkodowanej mundurowy niezwłocznie przystąpił do działania i podjął czynności służbowe. Policjant po rozmowie z pokrzywdzoną, na podstawie przekazanego rysopisu udał się swoim samochodem, aby odnaleźć sprawcę kradzieży.

Starszy aspirant Andrzej Smal zauważył opisywanego mężczyznę na jednej z gryfickich ulic i dokonał jego zatrzymania. 42-letni mieszkaniec Gminy Nowogard trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy oraz karty bankomatowej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji Policjanta sprawca kradzieży został zatrzymany, a pokrzywdzona odzyskała kartę i pieniądze.

42-latek z Gminy Nowogard za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony