Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i służby weterynaryjne odebrały 40 psów z przytuliska ze względu na fatalne warunki bytowe zwierząt

Data publikacji 07.02.2023

W związku z podejrzeniem niewłaściwej opieki nad zwierzętami, ostrołęccy policjanci wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, wójta gminy Lelis, fundacji zajmującej się ochroną zwierząt, a także lekarzem weterynarii podjęli interwencję w jednym z przytulisk dla zwierząt. Z uwagi na trudne warunki bytowe czworonogów wydana została decyzja administracyjna dotycząca interwencyjnego odebrania 40 zwierząt.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że w jednym z przytulisk dla zwierząt funkcjonującym na terenie powiatu ostrołęckiego, przebywające tam psy nie mają właściwej opieki. Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z powiatowym lekarzem weterynarii, wójtem gminy Lelis oraz fundacją zajmującą się ochroną zwierząt oraz ostrołęckim lekarzem weterynarii.

Wczoraj, 06.02.2023 roku, rano, służby weszły na teren przytuliska. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że część zwierząt było zaniedbana, nie miała także należytej opieki i znajdowała się w trudnych warunkach bytowych. Powiatowy lekarz weterynarii skierował wniosek do wójta gminy Lelis o interwencyjne odebranie 40 znajdujących się w schronisku psów. Wydana została również decyzja administracyjna dotycząca odebrania zwierząt. Czworonogi trafią do jednej z fundacji zajmującej się ochroną zwierząt z terenu powiatu ostrołęckiego.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Policjanci przypominają, że każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem, zapobiec popełnieniu przestępstwa oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie, jest dla Policji bardzo cenna. Informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku można skontaktować się e-mailowo: zielonastrefa.kmpostroleka@ra.policja.gov.pl.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony