Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Panie Komendancie chcę pogratulować Panu takich ludzi"

Data publikacji 07.02.2023

Do Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Białołęka wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych — aspiranta sztabowego Piotra Kopca i starszego sierżanta Konrada Wojciechowskiego. Słowa uznania dla postawy tych policjantów pochodzą od kobiety, która znalazła się w trudnej sytuacji. Koła jej samochodu ugrzęzły w błocie ze względu na fatalne warunki pogodowe, a policjanci po wielu próbach wydostali auto i mogła ona kontynuować podróż. W e-mailu przesłanym do szefa białołęckiego komisariatu wyraziła swój szacunek i uznanie dla postawy policjantów.

Kobieta, która jest autorką e-maila przesłanego do Komendanta Komisariatu Policji Warszawa VI znalazła się w trudnej sytuacji. W miniony piątek (03.02.) około godziny 17.00 na ulicy Chudoby przy lesie koła jej samochodu ugrzęzły w błocie. Jak czytamy w nadesłanym e-mailu: "(...) Warunki były bardzo niekorzystne, wichura, zacinający śnieg z deszczem, robiło się już ciemno".

Samochód na skraju lasu z włączonymi światłami zobaczyli dzielnicowi, którzy przejeżdżali w tej okolicy. Zdawali oni sobie sprawę z tego, że warunku do jazdy są bardzo trudne ze względu na kilkunastocentymetrową warstwę śniegu. Postanowili sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy.

Jak się okazało, ich pojawienie się było "ratunkiem" dla kobiety i jej syna, którzy podróżowali tym autem. Koła ich pojazdu ugrzęzły w błocie i od dwóch godzin, mimo wielu prób nie mogli odjechać z miejsca.

Aspirant sztabowy Piotr Kopiec i starszy sierżant Konrad Wojciechowski ruszyli z pomocą. Po kilku próbach udało im się wypchnąć auto z błota.

Kobieta w podziękowaniu dla policjantów napisała e-mail do Komendanta komisariatu, w którym nie kryła wdzięczności dla nich.

"(...) Wykazali się oni ponadprzeciętnym zachowaniem, zrozumieniem, życzliwością i serdecznością (...) Jestem wieloletnim kierowcą, ale z takimi wspaniałymi funkcjonariuszami spotkałam się po raz pierwszy w życiu. Taka postawa zasługuje na szacunek i uznanie. Panie Komendancie chcę pogratulować Panu takich ludzi".

"Pomagamy i chronimy" to motto, które przyświeca naszej służbie.

(KSP)

Powrót na górę strony