Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego po narkotykach

Data publikacji 07.02.2023

Będąc w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy zauważył kierowcę Fiata, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się w porę zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. Badanie narkotesterem potwierdziło, że kierował on pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Stargardzcy policjanci wielokrotnie udowadniali, że policjantem się jest przez całą dobę, a reagowanie na czyny niezgodne z prawem nawet w czasie wolnym od służby są czymś naturalny.

Mł. asp. Aleksander Krzywniak w czasie wolnym od służby przemieszczając się Drogą Krajową nr 20 w kierunku miejscowości Chociwel zwrócił uwagę na mężczyznę, który nie zachowywał prostolinijnego toru jazdy, wielokrotnie przejeżdżał oś jezdni i wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kierujący wykonywał nagłe i niebezpieczne manewry stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant widząc całą sytuacje szybko powiadomił dyżurnego łobeskiej jednostki, a sam cały czas jechał za pojazdem, szukając okazji do jego bezpiecznego zatrzymania. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w miejscowości Węgorzyno. Przypuszczenia stargardzkiego funkcjonariusza okazały się słuszne. Wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem amfetaminy. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii na drodze.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony