Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli na czas

Data publikacji 07.02.2023

Dzięki czujności i szybkiej reakcji dyżurnego z Komisariatu Policji w Markach uratowane zostały dwie młode osoby. Współpraca funkcjonariuszy z Marek i Wałbrzycha pozwoliła na uniknięcie tragedii i uratowanie najcenniejszej wartości, jaką jest życie.

Dyżurny z Komisariatu w Markach otrzymał wiadomość o zagrożeniu życia i zdrowia. Dla funkcjonariuszy takie sytuacje są priorytetem. Do mieszkanki Zielonki natychmiast udał się patrol Policji. Następnie zespół medyczny przejął opiekę nad dziewczyną i udzielił jej specjalistycznej pomocy.

W trakcie rozmowy z młodą kobietą funkcjonariusze dowiedzieli się, że z podobną sytuacją boryka się jej znajoma z Wałbrzycha. Nie radzi sobie z problemami dnia codziennego. Kobiety wspierały się wzajemnie za pomocą portalu społecznościowego, lecz w takich przypadkach niezbędne jest profesjonalne podejście i pomoc. Dyżurny z Komisariatu Policji w Markach natychmiast nawiązał kontakt z mundurowymi z Wałbrzycha, by zdążyć na czas.

Reakcja wałbrzyskich policjantów była błyskawiczna. Pod wskazanym adresem potwierdziły się wszystkie przekazane informacje. W sprawę policjanci zaangażowali również zespół ratownictwa medycznego. Dzięki czujności, wnikliwości oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy Policji udało się uniknąć tragedii i uratować najcenniejszą wartość jaką jest życie.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się z prośbą do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu.

ulotka z numerami telefonów do instytucji i organizacji pomocowych

(KSP / mw)

Powrót na górę strony