Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził igłą i zakażeniem. Zażądał pieniędzy. Został zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 07.02.2023

26-latek trzymając w ręku strzykawkę z igłą wypełnioną czerwoną substancją, groził sprzedawczyni w sklepie ukłuciem i zarażaniem chorobą. Ukradł pieniądze i uciekł. Niespełna godzinę później zatrzymał go policjant kryminalny z Ełku, wracający do domu po służbie.

Do ełckich policjantów w piątek, 03.02.2023 roku, wpłynęło zgłoszenie, że do sklepu wszedł młody mężczyzna i zażądał od sprzedawczyni wydania pieniędzy. W ręce trzymał strzykawkę z igłą wypełnioną czerwonym płynem i zagroził, że kobieta zostanie nią ukłuta i zarażona chorobą, jeśli nie wyda mu pieniędzy. Po zabraniu gotówki uciekł ze sklepu. Natychmiast po przekazaniu tej informacji rozpoczęło się poszukiwanie sprawcy przestępstwa.

Już niespełna godzinę później 26-latek został ujęty przez policjanta z Ełku, który wracał do domu po służbie i słusznie wytypował miejsce, gdzie może przebywać sprawca roboju. Dzięki temu 26-latek szybko trafił do policyjnej celi. Policjant pokazał, że mimo czasu wolnego nadal służby społeczeństwu i reaguje tam, gdzie potrzebna jest pomoc i łamane jest prawo.

26-latek miał przy sobie także woreczki z substancjami odurzającymi, ukryte m.in. w skarpecie. Wstępne badania wskazały, że to mefedron.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony