Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Udaremnienie próby wyłudzenia 2 mln złotych

Policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat, podejrzanych o próbę wyłudzenia kredytu bankowego w wysokości 2 milionów złotych.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalili, że "mózgiem" całego przedsięwzięcia była 42-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta prowadziła firmę konsultingową i na co dzień zajmowała się pośrednictwem kredytowym. Wiedziała więc doskonale, jakie dokumenty należy złożyć i co powinny one zawierać, aby otrzymać odpowiedni kredyt. Zostając pośrednikiem 30-letniego przedsiębiorcy z Częstochowy, postanowiła wyłudzić dwumilionowy kredyt hipoteczny w jednym z katowickich banków. W tym celu złożyła fałszywe dokumenty świadczące o znakomitej kondycji finansowej częstochowskiej firmy. W trakcie weryfikacji dokumentacja wzbudziła jednak pewne podejrzenia pracowników banku. Powiadomieni o tym policjanci potwierdzili, że dokumenty są sfałszowane. Wtedy też wyszło na jaw, że nie po raz pierwszy kobieta była pośrednikiem osoby, która nie spłaca zaciągniętego kredytu. Wziętą na raty luksusową limuzyną marki ROVER wartą 85.000 zł. nie jeździł jednak kredytobiorca, lecz jak się okazało, pośredniczka. Samochód został zabezpieczony na poczet spłaty zadłużenia.

Wczoraj, decyzją katowickiego sądu, kobieta została tymczasowo aresztowana. Pozostałe osoby pomagające nieuczciwej pośredniczce objęto dozorem policyjnym. Funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalają obecnie m.in., czy zatrzymana ma na swoim koncie więcej podobnych oszustw.

Powrót na górę strony