Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"A my czuliśmy, że z tym problemem nie zostaliśmy sami..." - słowa uznania dla dzielnicowego z Lubawki

Data publikacji 08.02.2023

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze mł. insp. Adama Jacka Pilcha wpłynęły słowa uznania dla jednego z dzielnicowych, który służbę pełni w Komisariacie Policji w Lubawce. Mowa o mł. asp. Łukaszu Rodzynie, który swoimi działaniami pomógł mieszkance Kamiennej Góry rozwiązać problem. Kobieta podziękowała za profesjonalizm i pełne zaangażowanie policjanta - „Pan Rodzyn jest policjantem z powołania”.

Na początku lutego 2023 roku do Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze mł. insp. Adama Jacka Pilcha wpłynęły podziękowania dla jednego z dzielnicowych pełniącego służbę w Komisariacie Policji w Lubawce.

Słowa uznania przeznaczone były dla mł. asp. Łukasza Rodzyna, który dzięki swojemu działaniu pomógł rozwiązać problem mieszkance Kamiennej Góry. Jest to policjant, który od 9 lat związany jest z policyjną formacją. Rozpoczynał swoją drogę pełniąc służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w Lubawce doskonale poznając teren i problemy, które na nim występują. W kwietniu ubiegłego roku został dzielnicowym i jak czytamy w przesłanym liście – „Pan Rodzyn jest policjantem z powołania”.

Pomimo ciągłego narażenia na stres i mierzenia się z ludzkimi krzywdami, mł. asp. Łukasz Rodzyn czytając takie słowa wyrażające wdzięczność, na pewno czuje satysfakcję z pełnionej służby.

Dzielnicowi są jednymi z pierwszych mundurowych, na których trafiają osoby potrzebujące pomocy. Starają się kompleksowo rozwiązać przeszkody, na które trafiają mieszkańcy. Jak widać lubawski policjant - mł. asp. Łukasz Rodzyn – słowa „chronić i pomagać” ma głęboko umiejscowione w sercu.

„Nigdy nie odmówił nam pomocy […] A my czuliśmy, że z tym problemem nie zostaliśmy sami […] Pełen profesjonalizm i zaangażowanie z jego strony. Pan Rodzyn to policjant z powołania”.

Kobieta pogratulowała również Komendantowi, że ma w swoich szeregach takich policjantów.

ZDjęcie podziękowań

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony