Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także po służbie

Data publikacji 09.02.2023

Policjant wareckiego komisariatu wracając ze służby rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 35-latek szedł ulicami Warki. Nie spodziewał się zatrzymania przez nieumundurowanego funkcjonariusza. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Grójcu do odbycia roku pozbawienia wolności.

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego wareckiej Policji. W ubiegły piątek, 03.02.2023 roku, policjant będąc po służbie, w okolicy ulicy Wysockiego w Warce, zwrócił uwagę na mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej.

Funkcjonariusz zrezygnował z osobistych planów i podjął interwencję wobec mężczyzny. Po wylegitymowaniu 35-latka policjant był już pewien, że jest on ścigany przez wymiar sprawiedliwości. O wszystkim powiadomił dyżurnego, a następnie przekazał patrolowi.

Personalia 35-latka zostały sprawdzone w policyjnych systemach. Potwierdziło się, że zatrzymany powinien przebywać w areszcie. Sąd Rejonowy w Grójcu wydał zarządzenie w celu ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do aresztu, a następnie odbycia kary roku pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego następnego dnia został osadzony w jednostce penitencjarnej.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony