Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zmienia uniform i nadal pomaga ludziom. Dyżurny z Kątów Wrocławskich, będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 09.02.2023

Mł. asp. Szymon Sawicki na co dzień pełni służbę na stanowisku dyżurnego w Komisariacie Policji w Kątach Wrocławskich, a w czasie wolnym jest ratownikiem medycznym. Właśnie wykonując to drugie zajęcie, jadąc karetką ulicami Wrocławia zauważył kierującą Audi, której auto zawisło na znaku drogowym. Niecodzienne zachowanie kobiety wzbudziło u policjanta podejrzenie, że może być ona nietrzeźwa lub pod wpływem środka odurzającego, dlatego szybko zareagował udaremniając jej oddalenie się z miejsca zdarzenia. Kolejne czynności wykonywali już będący w służbie policjanci ruchu rogowego.

Wrocławscy funkcjonariusze wielokrotnie udowadniali, że policjantem jest się przez całą dobę, a reagowanie na czyny niezgodne z prawem nawet w czasie wolnym od służby jest „odruchem naturalnym”.

Mł. asp. Szymon Sawicki na co dzień pełni służbę na stanowisku dyżurnego w komisariacie w Kątach Wrocławskich, a w czasie wolnym wykonuje zajęcie ratownika medycznego. Jadąc karetką pogotowia z jednego z wrocławskich szpitali był świadkiem niecodziennego zachowania kierującej Audi. 34-letnia mieszkanka stolicy Dolnego Śląska wjechała autem w znak drogowy po czym nieudolnie próbowała się oddalić.

Funkcjonariusz nie pozostał obojętny na tę sytuację. Podszedł do auta, za którego kierownicą siedziała 34-latka i wyczuwając charakterystyczną silną woń alkoholu wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Polecił koledze, z którym jechał karetką, aby zadzwonił na nr alarmowy 112 i o całym zajściu niezwłocznie powiadomił odpowiednie służby.

Uniemożliwiając kobiecie oddalenie się z miejsca zdarzenia spokojnie czekał na przyjazd patrolu wrocławskiej drogówki. Funkcjonariusze ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości kierującej. Okazało się, że miała ona w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu!

O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Gratulujemy naszemu koledze wzorowej postawy. Reagując na takie sytuacje i zawiadamiając odpowiednie służby, być może zapobiegł tragedii na drodze i ocalił czyjeś życie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
mł. asp. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

  • Na zdjęciu samochód, który prowadziła nietrzeźwa kobieta.
  • Na zdjęciu wygięty znak drogowy w który uderzyła samochodem nietrzeźwa kierująca.
  • Policjant prowadzi zatrzymaną kobietę.

Opis filmu: Film trwa 34 sekundy i rozpoczyna się od logo Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Następnie na nagraniu widać osobowe audi, którego kierująca próbuje odjechać z miejsca lecz pojazd zabukował się na znaku pionowym, na który wjechał i w konsekwencji go wygięła i bezskutecznie próbuje z niego zjechać.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.48 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony