Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowanie podejrzanego o powoływanie się na wpływy i oszustwo

Data publikacji 09.02.2023

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją przy współpracy z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym KWP w Poznaniu zatrzymali 61-letniego mężczyznę podejrzanego o płatną protekcję. Mężczyzna powołując się na wpływy w Urzędzie Skarbowym i organach ścigania wyłudził od swojego znajomego 20 tys. złotych. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

    W grudniu 2022 roku do jednego z pilskich przedsiębiorców zadzwonił znajomy, który poprosił o pilny kontakt. Gdy mężczyźni się spotkali, pokrzywdzony usłyszał, że mają toczyć się wobec niego postępowania karne i skarbowe. Jednak 61-latek przekonywał, że dzięki swoim znajomościom w odpowiednich instytucjach, może te sprawy zatuszować. W rozmowie podawał się za oficera służb specjalnych. Za swoją usługę - za rzekome „załatwienie” spraw - zażądał 40 tysięcy złotych. Przedsiębiorca poczuł się na tyle zastraszony, że tego samego dnia przekazał 20 tysięcy złotych. Jednak w międzyczasie zorientował się, że został oszukany i powiadomił o całej sytuacji policjantów.

1 lutego bieżącego roku 61-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Korupcją na gorącym uczynku, podczas odbierania od pokrzywdzonego drugiej transzy pieniędzy -  20 tys. złotych.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut płatnej protekcji i oszustwa. Podczas przesłuchania przyznał się jedynie do wyłudzenia mienia.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Podejrzany był już wielokrotnie karany, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu. Aktualnie grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  

Powrót na górę strony