Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

52 zarzuty dla wnuczki, która ukradła swojemu dziadkowi łącznie ponad 60 tysięcy złotych

Data publikacji 10.02.2023

Kobieta wykorzystała nieporadność seniora w zakresie bankowości elektronicznej oraz dostęp do karty bankomatowej. Przez 2,5 roku wypłaciła i przelała z konta dziadka ponad 60 tysięcy złotych oraz włamała się do kasetki i ukradła gotówkę. Policjanci udowodnili podejrzanej 52 czyny, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego bolesławieckiej jednostki Policji udowodnili kobiecie popełnienie 52 przestępstw na szkodę swojego dziadka. Dochodzenie zakończyło się aktem oskarżenia a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Podejrzana najpierw dokonała kradzieży karty bankomatowej seniora, którą następnie wielokrotnie użyła, włamując się na konto i wypłacając gotówkę, jednorazowo wybierała nawet 2 tysiące złotych.

Wnuczka wykorzystała też znajomość haseł dostępowych do bankowości elektronicznej starszego mężczyzny, ponieważ wcześniej pomagała mu w uruchomieniu dostępu przez Internet. 28-latka przelewała sobie pieniądze w różnych kwotach, od 500 do 4200 złotych.

Dodatkowo mieszkanka Bolesławca włamała się do kasetki sejfowej należącej do pokrzywdzonego i zabrała z niej 800 euro.

Łącznie, poprzez włamania, kobieta dokonała kradzieży ponad 60 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony