Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 13.02.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-latka, którego zaginięcie w czwartek wieczorem zgłosiła rodzina seniora. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ było zimno, a 92-latek był ubrany nieadekwatnie do temperatury. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków starszy mężczyzna, został odnaleziony i trafił do szpitala.

Późnym wieczorem w czwartek, 09.02.2023 roku, przyjęto zgłoszenie o zaginięciu 92-latka, mieszkańca miejscowości Skrzyńsko. Mężczyzna był ostatni raz widziany 8 lutego bieżącego roku. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której udział wzięli policjanci oraz strażacy. Akcję poszukiwawczą prowadzono w rejonie nieużytków rolnych, miejsca zamieszkania mężczyzny i wszędzie tam, gdzie mógł pójść. W piątek, przed godziną 11.00, dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków, mężczyzna został odnaleziony na terenie pobliskich pól uprawnych. Z objawami wyziębienia trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy o zwiększenie opieki nad osobami starszymi, mieszkającymi samotnie. Tego typu troska z pewnością umożliwi szybszą reakcję w przypadku zaginięcia danej osoby. Ma to znaczenie, zwłaszcza obecnie, kiedy temperatury spadają poniżej zera.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony