Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci będący w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 14.02.2023

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę, wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Taką postawą wykazali się policjanci, którzy pełnią służbę w różnych jednostkach garnizonu stołecznego. Podczas swojego wolnego czasu zatrzymali nietrzeźwą kobietę kierującą hondą.

Sierżant Maciej Pytlak policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Stołecznej Policji, będąc na ulicy Diamentowej w Makowie Mazowieckim zobaczył, jak kierująca hondą uderzyła w ogrodzenie posesji i odjechała. Wspólnie z sierżant Martą Rykowską z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pojechali za hondą.

Auto z widocznymi uszkodzeniami zauważyli na ulicy Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim. Za kierownicą siedziała kobieta, a na miejscu pasażera - dziecko. Policjant dał znać kierującej, by zatrzymała auto, a następnie podszedł do pojazdu. Po otwarciu drzwi wyczuł silną woń alkoholu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Na miejsce przyjechał wezwany patrol. Przeprowadzone badanie trzeźwości przez makowskich policjantów wykazało u kierującej blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

44-letnia kobieta, mieszkanka powiatu makowskiego straciła prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Niewykluczone, że kobieta będzie odpowiadała też  za narażenie życia lub zdrowia 7-letniej córki, gdyż swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony