Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili części ze skradzionych pojazdów. 36-latek usłyszał zarzuty paserstwa

Data publikacji 15.02.2023

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz policjantów z Niemiec doprowadziły do zatrzymania 36-letniego mężczyzny. Na należących do niego posesjach zabezpieczono aktywne czujniki tempomatów pochodzące z kradzieży dokonanych na terenie Niemiec oraz Wrocławia. Wartość zabezpieczonych części oszacowano wstępnie na około 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z policjantami Republiki Federalnej Niemiec skierowali się na teren kilku posesji w powiecie legnickim. Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że właściciel tych nieruchomości zajmuje się handlem częściami samochodowymi i może posiadać części pochodzące z kradzieży dokonanych na terenie Niemiec i Wrocławia.

W trakcie przeprowadzonych przeszukań posesji należących do 36-latka, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych. Były to głównie aktywne czujniki tempomatu z pojazdów marki Audi, VW, Mercedes. Czujniki wbudowane były między innymi w emblematy marki samochodowej maskownicy, szyb lusterek bocznych i świateł przeciwmgielnych. Wszystkie zabezpieczone części zostaną teraz zbadane pod kątem ich pochodzenia. Łączna wartość zabezpieczonych części wynosi wstępnie około 100 tysięcyotych. Natomiast straty skradzionych elementów oszacowano na kwotę blisko 170 tysięcy euro (ponad 700 tysięcy złotych).

Mieszkaniec powiatu legnickiego został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie podejrzanemu zarzutów paserstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.76 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony