Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy - podziękowania dla oławskiego dzielnicowego

Data publikacji 20.02.2023

W życiu pojawiają się sytuacje, których nie da się przewidzieć. W niektórych przypadkach obawa przed oceną innych, brak siły i wsparcia stawiają nas w obliczu bólu i obaw o przyszłość. Są jednak osoby, dla których los innych nie jest obojętny i wypełniając obowiązki służbowe robią to z sercem. Wśród niech jest oławski dzielnicowy asp. Krzysztof Pikuła.

Bycie policjantem, bez względu na to w jakiej komórce organizacyjnej się ją pełni, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, która wymaga wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Takimi cechami wykazał się dzielnicowy asp. Krzysztof Pikuła interweniując w jednym z mieszkań w Oławie.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie podinsp. Artura Dobrowolskiego wpłynęło podziękowanie od mieszkanki tego miasta. W nadesłanym liście Pani Henryka dziękuje asp. Krzysztofowi Pikule, który w sytuacji dla niej trudnej służył wsparciem oraz fachową i psychologiczna pomocą, dzięki którym jej syn postanowił poddać się terapii alkoholowej. Policjant pomógł mu również znaleźć miejsce w odpowiedniej placówce.

".. Zainteresowanie Pana Krzysztofa, jego wzorowa postawa i podejście do sprawy wymaga wielkiej pochwały. Czuję się zachwycona i chciałabym bardzo podziękować w imieniu całej mojej rodziny, za postawę za którą należy się "medal" dla policjanta..."

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich starają się podchodzić indywidualnie, tak aby zrozumieć oczekiwania społeczeństwa i podjąć jak najbardziej trafne decyzje. Dziękujemy za dobre słowa, gdyż wyrażają one nie tylko szacunek i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, ale również sympatię i poszanowanie dla naszego zawodu.

zdjęcie podziękowań

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony