Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli 200 kilogramów tytoniu i 31 paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 20.02.2023

Wspólne działania tczewskich kryminalnych i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej z Gdyni doprowadziły do zabezpieczenia 200 kilogramów tytoniu i 31 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Wstępnie wyliczono straty uszczuplające Skarb Państwa na łączną kwotę 225 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. 44-latkkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

Kryminalni z tczewskiej komendy w trakcie wykonywanych czynności ustalili miejsce, w którym może znajdować się nielegalny tytoń. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej z Gdyni pojechali pod wytypowany adres.

Podejrzenia policjantów były słuszne. W garażu mundurowi znaleźli kartony, w których znajdowało się łącznie 200 kilogramów tygodniu oraz 31 paczek papierosów. Wszystkie były pozbawione wymaganych na terenie Polski, znaków skarbowych akcyzy. Na miejscu wykonano oględziny wraz z technikiem kryminalistyki oraz przesłuchano właściciela. Wstępnie wyliczono wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego na blisko 225 tysięcy złotych.

Teraz jego sprawą zajmą się urzędnicy celni, do których trafią materiały sprawy. Za swój czyn odpowie przed sądem z Kodeksu Karno-Skarbowego. Właścicielowi nielegalnych wyrobów tytoniowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony