Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Droga to nie tor wyścigowy

Data publikacji 23.02.2023

Brak wyobraźni, brawura i ignorowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego nierzadko skutkują tragicznymi w skutkach wypadkami. Swój sprzeciw wobec drogowych piratów często wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy przesyłają nagrania z kamer samochodowych na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Na podstawie jednego z takich nagrań policjanci ustalili 40-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który pomylił drogę z torem wyścigowym. Za spowodowanie zagrożenia i kilka innych wykroczeń, mundurowi naliczyli mężczyźnie 29 punktów i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, który może nałożyć grzywnę do 30 tysięcy złotych.

Na drodze nie ma miejsca na brawurę, agresję, ignorancję i łamanie przepisów. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Dzięki jednemu z takich nagrań policjanci z Rudy Śląskiej ustalili 40-letniego mieszkańca tego miasta, który pomylił drogę z torem wyścigowym. Na ulicy 1 Maja mężczyzna kierujący oplem zmieniał pasy ruchu bez sygnalizowania tego kierunkowskazem, wyprzedzał na powierzchni wyłączonej i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, czym zmusił kierującego autobusem do hamowania, powodując tym samym poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Mundurowi naliczyli 40-latkowi w sumie 29 punktów karnych i skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi teraz do 30 tysięcy złotych grzywny.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kultura jazdy i stosowanie się do obowiązujących przepisów są gwarantem bezpieczeństwa. Przypominamy też, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

Film nagranie z wideorejestratora

Opis filmu: nagranie z wideorejestratora

Pobierz plik nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 8.25 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja nagrania

Opis nagrania: audiodeskrypcja nagrania

Pobierz plik audiodeskrypcja nagrania (format mp3 - rozmiar 354.99 KB)

Powrót na górę strony