Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla bydgoskich policjantów za zaangażowanie w odnalezienie 78-latka

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy wpłynęły podziękowania dla bydgoskich policjantów, którzy prowadzili poszukiwania zaginionego 78-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Autor listu dziękuje im za ich ogromne zaangażowanie, czego finałem było odnalezienie seniora całego i zdrowego.

Mieszkaniec powiatu bydgoskiego napisał pełne uznania i wdzięczności podziękowania dla policjantów z Bydgoszczy oraz Koronowa, a także wszystkich innych jednostek, jak również formacji zaangażowanych w akcję poszukiwawczą seniora z podbydgoskiego Osówca.

O fakcie zaginięcia 78-latka policjanci z Koronowa zostali powiadomieni  w środę, 15 lutego 2023 roku tuż po godzinie 18.00. Ruszyły poszukiwania zakrojone na szeroką skalę z uwagi na ujemną temperaturę tego wieczoru oraz wiek i stan zdrowia mężczyzny. Akcja prowadzona była na rozległych terenach leśnych w okolicy Osówca i osiedla Osowa Góra w Bydgoszczy. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Senior został odnaleziony o godzinie. 8.30 następnego dnia przez strażaka z jednostki JRG 3 w Bydgoszczy, który wracał po służbie do domu, a w nocy uczestniczył również w poszukiwaniach. Okazało się, że 78-latek znajdował się w odległości około 10-15 km od miejsca zamieszkania, szedł poboczem drogi w kierunku Koronowa. Po zbadaniu przez załogę pogotowia policjanci ze śródmiejskiego komisariatu odwieźli seniora do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę rodzinie.

Takie słowa wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony