Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dilera za ponad 17 kilogramów narkotyków

Data publikacji 27.02.2023

Ponad 17 kg narkotyków zabezpieczyli kryminalni z toruńskiej komendy. Wśród nich była marihuana, kokaina i MDMA. Za kraty trafił 21-latek, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych środków i udziału w obrocie nimi. Sąd aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące. Teraz za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić do 12 lat więzienia.

W miniony piątek (24.02.23) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, zajmujący się przestępczością narkotykową, przeszukali jedno z mieszkań na toruńskich Stawkach. Ustalenia funkcjonariuszy, którzy od pewnego czasu podejrzewali, że 21-letni mieszkaniec Torunia może łamać prawo, okazały się słuszne. Na miejscu, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu, policjanci znaleźli schowane między innymi w szafie i szufladach duże worki z zielonym suszem roślinnym, spore opakowanie fioletowych tabletek, zbrylony biały proszek w folii oraz dwie paczki z białą krystaliczną substancją. Ponadto kryminalni zabezpieczyli dużą ilość pustych worków, najprawdopodobniej przygotowanych do porcjowania, zgrzewarkę, wagę elektroniczną i koperty różnych firm kurierskich. 21-latek od razu trafił do policyjnej celi.

Wstępne  testy potwierdziły, że zabezpieczono prawie 16,5 kilograma marihuany, ponad 360 gramów kokainy i ponad 360 gramów MDMA. Wszystkie zabezpieczone środki zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy do dalszych badań.

Zatrzymany torunianin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i udziału w obrocie nimi. Sąd nie miał wątpliwości, by zastosować 3-miesięczny tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

Teraz „amatorowi” zakazanych substancji może grozić do 12 lat więzienia, ale nie mniej niż 2. 

Powrót na górę strony